Baz olarak kullandığımız zeytinyağı öncelikli olarak kalp sağlığı açısından harikadır. Klinik çalışmalar, zeytinyağı alımının kardiyovasküler hastalık riskini azalttığını göstermiştir. Trüf yağı da antioksidan özelliklere sahip polifenoller açısından da zengindir, böylece oksidatif hasarı ve hücre hasarını önler. Bu polifenollerin ayrıca koroner kalp hastalığı gibi kronik kalp rahatsızlıklarını önlediği de gösterilmiştir ayrıca yüksek kolesterol ve kan basıncını düşürerek kalp hastalığını önleyebilir.

Kanserde Trüf Mantarı

Trüf yağının birincil bileşeni olan zeytinyağının kanser hücrelerinin büyümesini durdurarak kanserle savaştığı gösterilmiştir. Diğer birkaç çalışma, bu yağın kanser büyümesini baskıladığını göstermektedir. Bu, zeytinyağındaki antioksidanlar nedeniyle mümkün olabilir. Aksi takdirde kansere neden olabilecek serbest radikallerle savaşırlar.

Diyabette Trüf Mantarı Yağı

Trüf yağının insülin seviyelerini düzenlediği bulunmuştur ve aşırı kan şekeri seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Trüf yağındaki zeytinyağı insülin duyarlılığını artırarak kan şekeri seviyelerinin normalleşmesine yardımcı olmaktadır. Zeytinyağı ayrıca trombositlerin bir araya toplanmasını engeller, böylece kan damarlarında pıhtı oluşumunu önler bu sonuçta insülin seviyelerini düşürür ve glikoz seviyelerini kontrol eder.

Kilo Kaybına Yardımcı Olabilir

İşlenmiş bitkisel yağlar yerine trüf yağı kullanmak, kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Trüf yağı, belinize ekstra kalınlık ekleyen kötü yağlar içermez. Araştırmalar ayrıca uzun süreli zeytinyağı alımının vücut ağırlığındaki azalmayla bağlantılı olduğunu göstermiştir. Ayrıca, trüf yağındaki tekli doymamış yağların ek bir avantajı vardır ki sindirilmeleri uzun zaman alır. Tokluk süresini uzatır. Bu, açlığın azalmasına ve zamanla sağlıklı kilo kaybına neden olur. Sağlıklı yağların, açlığı tetikleyen ghrelin hormon seviyelerini azalttığı gösterilmiştir.

Beyin Sağlığı Açısından

Sağlıklı yağlar, araştırmalara göre beyin fonksiyonlarını iyileştirir. Özellikle beyin iltihabını azaltan ve araştırmacıların otofaji olarak adlandırdığı, hücrelerin parçalandığı ve hücre içi atıkları dışarı attığı bir süreci tetikleyen zeytinyağı (ve trüf yağı) için geçerlidir. Bu da beyin sağlığını artırmaya yardımcı olur.

Cilt Sağlığı

E vitamininin iltihabı nasıl azaltabileceğini ve akne, sedef hastalığı, dermatit ve hatta erken yaşlanma gibi sorunlarla nasıl savaşabileceğini anlatan yüzlerce çalışma vardır. Yağ, topikal olarak uygulandığında UV ışınlarının kötü etkileriyle de savaşabilir. Trüf yağı ayrıca cildin oksidatif hasarını önleyebilen ve yaşlanma belirtilerini geciktirebilen antioksidanlar açısından da zengindir. Bu, trüfün sayısız serum, kozmetik ve diğer cilt bakım ürünlerinde aktif bir bileşen olmasının bir nedenidir.

Sipariş için

Siz de bu eşsiz lezzeti sofranızda kullanmak için sipariş hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. D’lyra zeytinyağı sipariş vermek için +90 531 705 14 81 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.